ARTECH-STAV s.r.o.

Úvod StavebninyKúpelneSanitaLAUFEN

ZAVOLAJTE NÁM:0911 116 129
laufen.jpg

LAUFEN

Poslať na E-mail


icon_star.png icon_mail.png icon_p.png

Dizajn kúpeľne ako životného priestoru: dizajn, kvalita a funkcia sa tu spájajú, aby odhalili osobnosť tradičnej švajčiarskej značky, popredného medzinárodného výrobcu.

Základným stavebným kameňom spoločnosti Laufen sú skúsenosti vo výrobe keramiky. V meste Laufen ležiacom v švajčiarskom kantóne Basel-Land sa už viac než 110 rokov spracováva najstarší umelý materiál v histórii ľudstva ...

V najmodernejších prevádzkach sa tu so švajčiarskou presnosťou vyrábajú umývadlá, bidety a WC. Skúsenosti na poli výroby keramiky rozvinuli nadanie v rámci výroby kompletných kúpeľní. Každá miestnosť, ktorú Laufen interpretuje ako posvätné miesto pre odpočinok a relaxáciu, je navrhnutá podľa najvyšších dizajnových štandardov.

To, čo robí dizajnérske umenie spoločnosti LAUFEN takým výnimočným je originálny prístup švajčiarskeho výrobcu, ktorý švajčiarsky dizajn vníma ako symbiózu dvoch dôležitých škôl dizajnu: talianskeho dizajnu z juhu a modernistického štýlu à la Bauhaus zo severu. Pretavené do výnimočnej švajčiarskej kvality.

Laufen vníma kvalitu ako mincu, ktorá má dve strany. Na jednej strane stoja skúsenosti vo výrobe, na strane druhej je funkčnosť, úžitková hodnota a výnimočné prínosy, ktoré hotová kúpeľňa ponúka svojmu používateľovi. Prvá strana predstavuje záväzok, druhá potom voľnú súťaž na medzinárodnom trhu kúpeľní.  Trvalo udržateľná kvalita, úcta k človeku i životnému prostrediu Ako spoločnosť vyrábajúca produkty, pri používaní ktorých sa spotrebováva cenný prírodný zdroj, akým je voda, sa Laufen cíti povinný chrániť túto prirodzenú podstatu našej existencie. Kladie preto maximálny dôraz na výrobu šetrnú k životnému prostrediu, so šetrným využívaním energií a surovín vo všetkých fázach výroby, od vývoja až po marketing. Laufen napríklad znovu využíva odpadné teplo z výrobného procesu na sušenie keramiky. Za svoj príkladný prístup k ochrane životného prostredia získala spoločnosť Laufen v Rakúsku cenu EMAS 2007 (Environment Prize) za životné prostredie. Od roku 2006 je potom švajčiarsky závod v Laufene oprávnený nosiť označenie EnAW od švajčiarskej energetickej agentúry Swiss Energy Agency for Industry. Toto označenie vypovedá o tom, že jeho nositeľ sa aktívne zasadzuje o ochranu klímy. Laufen zároveň aktívne hľadá ekologicky šetrné riešenia pre celý rad svojich produktov. Ide napríklad o vysoko lesklú povrchovú úpravu zariadenia z kúpeľňové rady Mimo, pri výrobe ktorej sa používajú recyklované materiály. Laufen však kladie veľký dôraz i na výrobu vysoko kvalitných produktov, čo ostatne dokazujú mnohé medzinárodné osvedčenia a certifikáty o splnení noriem. Švajčiarske označenie Q-Plus dokazuje skutočnosť, že naše produkty plnia európske normy, ale aj zavedené švajčiarske normy, ktoré sú vyššie. Tento prístup spoločnosti Laufen je veľmi dôležitý, pretože len trvanlivé produkty si zaslúžia označenie „ekologické“. Nulový odpad je koniec koncov lepší než recyklácia. Laufen tak pomáha zákazníkom žiť v harmónii so životným prostredím a znižovať náklady na energie. Je to tak preto, že naše produkty využívajú najmodernejšie technológie na úsporu energií a vody. Napríklad najnovšia generácia hospodárnych WC. Hneď niekoľko WC Laufen so systémom duálneho splachovania si vystačí s 4,5 alebo 3 litrami vody, namiesto 6 alebo 3 litrov, ako je to pri bežných WC.

- Umyvadlá,
- WC, bidety
- zariadenie a doplnky
- vane a sprchovacie vaničky

 • Názov
 • Katalóg
 • Cenník
 • Iné
 • Aktuálny cenník produktov

 • icon_pdf.png
 • icon_pdf.png
 • icon_pdf.png
 • Katalóg Laufen

 • icon_pdf.png
 • icon_pdf.png
 • icon_pdf.png

Kontaktný formulár

Chcete nakúpiť lacno stavebný materiál, alebo potrebujete poradiť ohľadom produktov z našej ponuky? Zavolejte nám, alebo vyplňte následujúci formulár a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Potrebujete poradiť?

V tejto oblasti Vám rád odborne poradí a pomôže:

Top